FORUM

CENY TRZODY
 
Notifications
Clear all

CENY TRZODY

56.4 K Posty
821 Users
0 Reactions
16.8 M Widok
 1963
(@1963)
Posty: 1503
Noble Member
 

CZERWONY JAK CEGLA ROZGRZANY JAK PIEC MUSZE MIEC MUSZE GO MIEC(kalkulator barakiego)

 
Opublikowany : 18/12/2013 5:23 pm
(@robert0169)
Posty: 765
Prominent Member
 

tuczyć każdy może troche lepiej lub troche gorzej ale 350dzielone na 110 to 3,18 to wcale nie rekord a prosiaka kazdy organizuje sam ja za 292 brutto a cykl zamkniety za 100

 
Opublikowany : 18/12/2013 5:46 pm
(@mediastore)
Posty: 468
Reputable Member
 

uffff :oops: :shock: za 5 tys / w tym roku kupowali 1 ha kiszonki na pniu i wszyscy się stukali w głowę że sprzedający robi to po kosztach (bez interesownie) - a tu słyszę że ktoś za 2 tys(sam zbiór bez transportu to 360-400zł/ha ?????? czyli 1600 wszystkie koszty nawet uwzgledniając dopłat :oops: :cry: :shock: ) zbierze 15 ton ziarna (chyba w tym 6 ton wody) taki był rok że akurat woda obrodziła , a kukurydza przy nakładach 4,5k / ha jakoś nie mogła się zebrać aby obrodzić powyżej 10 ton przy 27% Pionieer słyszałem (tylko słyszałem że ich odmiana f85 daje 16-18 ton ale nikogo za rękę nie złapałem i napewno te nasiona nie kosztują tyle co jednostka plew z ryży i nie dla każdego dostępne w katalogu nawet nie dostrzegam ). Gdzie ekstremum a gdzie średnia ????

 
Opublikowany : 18/12/2013 6:13 pm
lukas1982
(@lukas1982)
Posty: 3104
Famed Member
 

Etam jakie 4 i pół tysiąca to kubików gnojowicy ze 100 i mam już cały nawózkoszt uslugi 400zl.. Siew 500zł plus 140 usługa. zbiór 360zł plus zwozka z pola 100zł. uprawa to 200zł czyli gruber 2x. lumax z zabiegiem to 260zł.

zussamen 2000/ha i to przy usługach.

Martinus (ur ok 1790r) -> Mateusz -> Wawrzyn -> Wojciech -> Jan -> Zdzisław -> No i ja :) w linii prostej
Spptch@wp.pl

 
Opublikowany : 18/12/2013 6:23 pm
(@mediastore)
Posty: 468
Reputable Member
 

no pasuje tylko czy ton miałeś 15 czy 10-11 i jak 15 to jaka odmiana niechże skorzystam wiosną - w końcu forum wymiany wiedzy i myśli

no i jeszcze chwyt poniżej pasa - daję 100% zysku płacę Tobie po zbiorach w listopadzie 4 koła za ha i oddajesz całą swoją qq i dopłacasz jeszcze jak będzie brakować do 15 ton/ha przy 30 % wilg ---- czy pasuje ???? czysta kasa dla Ciebie - po co to będziesz przez świnie puszczał i ryzykował .

Albo oddaj gnojowicę jak nic nie kosztuje ;)

i zapomniałem że tam jeszcze o dzierżawie zapomnieliście -- ile to było 1,5 czy 2 /ha

tu akurat z dopłatmi 5 koła bez suszenia 3,8 dla 8 ton no to pod warunkiem że 15 ton to może będzie 2 koła /ha
ale to by przeczyło rozsądkowi że im kto mniej daje to więcej zbiera

http://www.dodr.pl/IV/6/9/13/8.pdf

http://kalkulacje.wodr.poznan.pl/kukurydza1.htm

tu mądrzej z podziałem na intensywność

http://www.kukurydza.home.pl/artykuly/k ... ziarno.pdf

http://w-modr.pl/files/File/KALKULACJE/ ... 9.2013.pdf

http://pl.wikipedia.org/wiki/Zasady_rachunkowo%C5%9Bci

 
Opublikowany : 18/12/2013 6:47 pm
(@prezes-1980)
Posty: 29
Eminent Member
 

Jakie wyniki u niemieckich sąsiadów, czyżby podwyżki? Bo agenci tak zamilkli 8)

 
Opublikowany : 18/12/2013 7:01 pm
Peron
(@peron)
Posty: 2717
Famed Member
 

z tego, co pisali na stronie, to dzisiaj chyba miało nie być aukcji już....

 
Opublikowany : 18/12/2013 7:14 pm
 0909
(@0909)
Posty: 2818
Famed Member
 

Przy kosztach barakiego to 3.90 plus vat cena to jeszcze ładny zarobek

http://agro-handel.com.pl/index.php/pl/skup.html

 
Opublikowany : 18/12/2013 7:54 pm
Muchozolali
(@muchozolali)
Posty: 2735
Famed Member
 

ludzie kochani ale wyrocznia agro handel
kto jeszcze znim handluje
tylko zagranica

To, co było, jest tym, co będzie, a to, co się stało, jest tym, co znowu się stanie,

 
Opublikowany : 18/12/2013 8:53 pm
(@marcin1606)
Posty: 224
Estimable Member
 

Aukcja internetowa u Niemca dzisiaj nie było .Następna po Nowym Roku.

 
Opublikowany : 18/12/2013 9:15 pm
(@mietko75)
Posty: 3303
Famed Member
 

Całe nie rozdrobniona ziarno kuku dajecie że pasza taka tania? . Big begi , czy silosy są za darmo?

 
Opublikowany : 18/12/2013 9:18 pm
(@stas76)
Posty: 1198
Noble Member
 

u prezesa wszystko tanio:
-suszenie kuku miałem za 200 zł z groszem i to pare kilo na tone , nie wspominając zeszło rocznego perpetum mobile!!!
- budowa tuczarni też za parę złotych,,,
-wentylacja też tania... a i jeszcze jak czytam o wlotach powietrza przymykanych deską... :D

...no i tylko pozazdrościć :idea:

 
Opublikowany : 18/12/2013 9:29 pm
 arek
(@arek)
Posty: 3793
Famed Member
 

dodałbym jeszcze napęd za 4,90 tylko tucznik strasznie drogi bo az 5,60 i to za kilkanaście sztuk

 
Opublikowany : 18/12/2013 9:33 pm
(@stan1069o2-pl)
Posty: 5315
Illustrious Member
 

Dajcie spokój prezesowi bo się jeszcze do dymisji podda :lol: i tucznik zdrożeje :roll: bo nie wiem czy czasami przez to stowarzyszenie nie staniał :oops:

 
Opublikowany : 18/12/2013 10:15 pm
(@zeus-1)
Posty: 610
Honorable Member
 

Wyprodukowanie warchlaka kosztuje 100 zł( tak wychodziło jak ja miałem maciory pod warunkiem że maciora odchowała 25 prosiąt), wyprodukowanie tucznika licząc pasze, wodę i leki to jakieś 250 zł przy obecnych kosztach. Razem daje 350. Dojdzie amortyzacja, remonty i inne pierdoły ale koszty bezpośrednie tyle wychodzą. Jak ktoś ma inne na ten moment to powinien faktycznie się nad tym zastanowić póki jeszcze ma nad czym :D

 
Opublikowany : 18/12/2013 10:38 pm
(@stan1069o2-pl)
Posty: 5315
Illustrious Member
 

1. 100 kosztuje wyprodukowanie warchlaka takiego który waży 2 kilo
2 . 250 + 300 za warchlaka i pozostałe koszy o których piszesz sprawiają że do świń chodzisz tylko po to żeby śmierdzieć :wink:

 
Opublikowany : 18/12/2013 10:49 pm
(@mediastore)
Posty: 468
Reputable Member
 

Święta idą :D

 
Opublikowany : 18/12/2013 11:23 pm
(@kabad)
Posty: 156
Estimable Member
 

bo wy jelenie myślicie, że duńczyk zarabia 20zł na prosiaku

zarabia się głównie na prosiakach
tuczniki robi się żeby nie mieć kłopotu z takimi klientami jak wy co raz biorą raz nie zależy czego się naczytają w internecie

 
Opublikowany : 18/12/2013 11:29 pm
(@robert0169)
Posty: 765
Prominent Member
 

właczcie myslenie jak nie da rady kliknieciem to młotek gumowy :D a od barakiego to sie uczyc leniuszki

 
Opublikowany : 19/12/2013 8:17 am
lukas1982
(@lukas1982)
Posty: 3104
Famed Member
 

mediastore to skoro gnojowica jest kosztem dla pól to powinna być zyskiem dla świni czyż nie?
dzierżawy nie posiadam :-).

a qq nie sprzedam bo ekonomia nie pozwala.

13 ton ricardinio.

Mietko Śrutowanie 330zł za ha qq
folią 2zł za tonę qq.

Martinus (ur ok 1790r) -> Mateusz -> Wawrzyn -> Wojciech -> Jan -> Zdzisław -> No i ja :) w linii prostej
Spptch@wp.pl

 
Opublikowany : 19/12/2013 9:45 am
(@chinczyk)
Posty: 214
Estimable Member
 

Sasiad ma ponad 100loch prosiak20kg min150zl nie liczy robocizny. 4,3zlkgtucznika to jedzie po kosztach. bylem na otwarciu chlewni gm,Lasin 2000szt ruszt na mokro. Wyliczali ze karmienie mokro-sucho 40zl rozncy na sztuke

 
Opublikowany : 19/12/2013 10:22 am
lukas1982
(@lukas1982)
Posty: 3104
Famed Member
 

no więc w tym żywieniem na mokro szału nie ma jeżeli jeszcze wprowadzimy 30 procent kukurydzy do żywienia na sucho to ta różnica robi się naprawdę nieduże u mnie prosiak 20 kilo kosztuje także 150 złotych jeśli chodzi o koszta. Do tego pasza na 120 kg tucznika 230 złotych do tego dochodzi media amortyzacja budynków no i robocizna a te pozycje będą różne o każdego z nas.

Dziś sprzedane zestaw 6 70 E

Martinus (ur ok 1790r) -> Mateusz -> Wawrzyn -> Wojciech -> Jan -> Zdzisław -> No i ja :) w linii prostej
Spptch@wp.pl

 
Opublikowany : 19/12/2013 10:53 am
(@stas76)
Posty: 1198
Noble Member
 

prosiak z wliczonymi wszystkimi kosztami-95 zł
zjada 30kg prestartera koszt-55 zł

warchlak ma 10 tygodni i waży ok 25kg .koszt 150 zł
do wagi 120 kg netto musi jeszcze połknąć ok 270kg tj ok 300zł ,globalnie tucznik 450zł

ceny pasz prosiak -tucznik z zakupu
koszt produkcji na zero , bez amortyzacji 3,75zł/kg

 
Opublikowany : 19/12/2013 11:50 am
lukas1982
(@lukas1982)
Posty: 3104
Famed Member
 

locha 116 dni x3kg x0, 75 tj 261zł
39 dni x5, 5kg x 0, 9 tj 193zł
szczepionka 4x7zł tj 28
leki porodowe 12
koszt nasienia 44zł
538zł
loszka = sprzedana locha.
1 prosiak 54zł.

prosięta
szczepionka plus inne wet 22zł
prestartery
6kg x 3zł tj 18
20kg x 1, 7 tj 34zł
amortyzacja plus media 45 zł

20kg prosiak 175zł ze wszystkimi kosztami

tucznik 120 kg
280kg paszy x 0,85 tj 238 zł
plus 40zł inne, wypadkowe

tj ok 450-460 zł tucznik.

Martinus (ur ok 1790r) -> Mateusz -> Wawrzyn -> Wojciech -> Jan -> Zdzisław -> No i ja :) w linii prostej
Spptch@wp.pl

 
Opublikowany : 19/12/2013 12:14 pm
lukas1982
(@lukas1982)
Posty: 3104
Famed Member
 

Ceny pasz na kiszone kukurydzy 30 procent jest to rozrys ogólny także niektóre wartości mogą się nieco różnić zależności od danego rzut.
można ewentualnie podnieść zużycie paszy na tusz do trzech kilo co nam przyniesie dodatkowe 17 złotych kosztów ceny pasz będą się także zwiększać gdy że te partie zboża która teraz będę kupował są około 50 złotych droższe na tonie co wpłynie na wzrost ceny pasz około 20 złotych na tonę.

Martinus (ur ok 1790r) -> Mateusz -> Wawrzyn -> Wojciech -> Jan -> Zdzisław -> No i ja :) w linii prostej
Spptch@wp.pl

 
Opublikowany : 19/12/2013 12:22 pm
(@farmerb)
Posty: 424
Reputable Member
 

bo wy jelenie myślicie, że duńczyk zarabia 20zł na prosiaku

zarabia się głównie na prosiakach
tuczniki robi się żeby nie mieć kłopotu z takimi klientami jak wy co raz biorą raz nie zależy czego się naczytają w internecie

duńczyk może na tuczniku zarobić 1E albo nic, ale dostaje dywidendy z zakładów mięsnych gdzie są współudziałowcami i z tego ma pieniądze

 
Opublikowany : 19/12/2013 1:55 pm
(@zeus-1)
Posty: 610
Honorable Member
 

Skoro 175 zł kosztuje wyprodukowanie prosiaka a ja w tym roku płaciłem średnio 215 zł za 21 kg prosiaka to nikt mnie nie przekona do powrotu do macior :D

 
Opublikowany : 19/12/2013 2:25 pm
 mar
(@mar)
Posty: 442
Reputable Member
 

sprzedam 200 sztuk Duńczyka na poniedziałek tel. 517413854

 
Opublikowany : 19/12/2013 5:23 pm
(@baraki)
Posty: 4390
Famed Member
 

locha 120 dni x3kg x0, 55 tj 198zł
28 dni x 8kg x 0,76 tj 170
szczepionka 1x5zł tj 5zł
leki porodowe 2zł
koszt nasienia 30zł
372zł
loszka = sprzedana locha.
1 prosiak 33,81zł.

prosięta
szczepionka cirko plus inne wet 10zł
prestartery
10kg x 2,45zł tj 24,5
10kg x 1zł , tj 10zł
amortyzacja plus media około 20zł

20kg prosiak 100zł ze wszystkimi kosztami

tucznik 120 kg
280kg paszy x 0,73 tj 204 zł
plus 46zł inne, wypadkowe

tj ok 350 zł tucznik.

Nawigacja rolnicza RTK w niskiej cenie, dostępna dla każdego.
tel 606832207

 
Opublikowany : 19/12/2013 5:40 pm
(@stanislaw)
Posty: 2311
Noble Member
 

zeus masz racje jesli znajde dostawce w tej cenie natychmiast likwiduje lochy , tylko dlaczego tuczarze kupuja warchlaka z zachodu po 300 i wiecej.Wszyscy ktorzy opisuja swoja hodowle prosiaka nie pisza ze maciora czasem sie cieli czasem pada czesto choruje czasem powtarza ruje a kazda powturka to 100 zl straty .Jak taki biznes to robcie polskiego warchlaka .przy cenie300 zl nie jestescie w stanie nadrobic tuczem Albo niewielu z was hoduje lochy albo oszukujecie sami siebie.Dzisiaj przejechalem 50 km i widzialem 8 samochodow skupnikow.pytam jednego co tak szalejecie.miedzy swietami a nowym rokiem nie skupujemy mowi, ciekawe kiedy w piatek sobote a moze w poniedzialek . ciekaw jestem co bedzie po Nowym Roku baraki wez sie puknij pasza 0,73 gr na caly okres tuczu . Kupuje u Ciebie wszystkie warchlaki i pasze na caly rok filozofie Ty nasz. Jaki ty masz interes w tym ze wypisujesz takie glupoty

 
Opublikowany : 19/12/2013 5:47 pm
Strona 1006 / 1880
Share: